V zápase Chicago - Florida sa bodovo zaskveli všetci Slováci

09.12.2013 Celý región

New York 9. decembra (TASR) - Štyria slovenskí hokejisti zasiahli v noci na pondelok do zápasového programu zámorskej NHL. Až traja sa predstavili na ľade v Chicagu, kde proti sebe nastúpila dvojica "jastrabov" Marián Hossa a Michal Handzuš proti "panterovi" Tomášovi Kopeckému z Floridy. V súboji, ktorý sa skončil úspešne pre Chicago 6:2, si všetci traja rozšírili svoje bodové štatistiky, najviac Marián Hossa, ktorý ku gólu pridal aj asistenciu. Na svojom konte má v prebiehajúcej sezóne už 24 bodov (13+11). Michal Handzuš, ktorý sa vrátil do zápasového diania po krátkom dvojzápasovom výpadku pre ochorenie, strelil gól, v tomto ročníku svoj druhý a celkove zatiaľ nazbieral päť kanadských bodov. Rovnako päť bodov má aj Tomáš Kopecký, ktorý zaznamenal svoju tretiu asistenciu a zo všetkých troch Slovákov odohral najväčšiu porciu minút - 18:34.

V Toronte priviedol kapitán Bostonu Zdeno Chára svoj tím k víťazstvu 5:2, svoje bodové konto si ale nerozšíril. Z hráčov oboch tímov však odohral najviac minút - 26:55, len o tri sekundy menej bol na ľade jeho spoluhráč Dennis Seidenberg.